پرینت

پرینت سه بعدی با اسکچ آپ

نوشته شده توسط Administrator on .

پرینتر های سه بعدی کار ماکت سازی را بسیار آسان کرده اند. استفاده از این پرینتر ها روز به روز بیشتر می شود. در این قسمت می خواهیم آموزش دهیم که چگونه مدل های خود را برای پرینت سه بعدی آماده کنیم.

 

ابتدا باید مطمئن شویم که مدل ما Solid است. یعنی حجم ما کاملا بسته است و حفره ای ندارد. برای راحتی کار می توانیم از پلاگین Solid Inspector استفاده کنیم. این پلاگین چک می کند که مدل ما Solid هست یا نه و حفره ها را با دایره های قرمز رنگ مشخص می کند. بعد از نصب این پلاگین از منوی Tools می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم.

Solid Inspector: دانلود (حجم:194 کیلوبایت)

روش نصب: بسته را اکسترکت کنید و فایل و فولدر را در پوشه ی Plugins در محل نصب اسکچ آپ خود کپی کنید.

 

برای این که از مدل های اسکچ آپ خود پرینت سه بعدی بگیریم باید آنها را به فرمت STL تبدیل کنیم. برای این کار از پلاگین STL Exporter استفاده می کنیم.

STL Exporter: دانلود (حجم: 8 کیلوبایت)

روش نصب: فایل را دانلود کنید سپس از منوی Windows>Preferences گزینه ی Extensions را انتخاب کنید و بر روی کلید Install Extension کلیک کنید. از پنجره ی باز شده فایلی که دانلود کرده اید را باز کنید تا فرآیند نصب انجام شود.

 

 

 

نظرات   

 
+7 # smsyazdan 1391-09-13 19:39
سلام
دوست گرامی اگر اطلاع داشته باشید، آیا در کشور از این نوع پرینترها وجود دارد؟
اگر جواب مثبت است جنس مواد مورد استفاده چیست و هزینه تقریبی ساخت مدل چقدر است؟
 
 
+7 # admin 1391-09-14 04:40
سلام
بله، این پرینتر ها در ایران هم موجود است. البته تا جایی که من اطلاع دارم مدل های موجود محدودیت سایز دارد و تا حداکثر ابعاد 12 در 12 سانتی متر را ساپورت می کنند.هزینه را هم بر حسب مدت زمان پرینت حساب می کنند.
 
 
+2 # rosewood 1393-09-10 18:03
:lol: :lol:
 

برنامه های رندر