پرینت

تازه‌های SketchUp 2014

نوشته شده توسط Administrator on .

از زمان انتقال اسکچ‌آپ به شرکت Trimble هر سال شاهد یک اسکچ‌آپ جدید هستیم. مدتی از عرضه‌ی اسکچ‌آپ ۲۰۱۴ گذشته است. خوب است نگاهی به برخی از قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار داشته باشیم:

A new look for 3D Warehouse3dwarehouse

انبارخانه‌ی سه‌بعدی (3D Warehouse) مجدداً برای اسکچ‌آپ ۲۰۱۴ طراحی شده است. استفاده از انبار سه‌بعدی جدید ساده‌تر است و ظاهر آن شکیل‌تر شده است. شما می‌توانید مدل سه‌بعدی هرچیزی را در آن بیابید، مجموعه‌ی مدل‌های شخصی‌‌تان را بسازید و مدل‌های خود را در آن با جهان به اشتراک بگذارید.

 

 

Classifier

در اسکچ‌آپ ۲۰۱۴ می‌توانید با ابرداده‌ها مدل خود را غنی‌تر کنید و سازگاری آن با ابزارهای BIM را بهبود ببخشید. ابزار جدید طبقه‌بندی، مدل‌ها را با اجزای صنعتی استاندارد مانند انواع دیوار‌ها، دال‌ها، سقف‌ها و ... برچسب‌گذاری می‌کند.

 

 

 

New Arc tools

ابزار‌های ترسیم کمان، به سه ابزار افزایش یافته است. ابزار پیش‌فرض، که قبلاً هم وجود داشت، ابزار ترسیم دو نقطه‌ای است. برای ترسیم کمان با این ابزار، نقطه‌ی ابتدا و انتها را تعیین کرده و سپس میزان تحدب را مشخص می‌کنیم. در ابزار دیگر، مرکز کمان تعیین می‌کنیم و سپس زاویه‌ی آن را. ابزار آخری که Pie Arc Tool است هم مانند ابزار قبل است اما با این تفاوت که سطح تشکیل می‌دهد.

 

 

 

Faster Shadows in large models

فعال کردن سایه در مدل‌های بزرگ دیگر آزاردهنده نخواهد بود، چرا که موتور سایه‌ی اسکچ‌آپ بهینه سازی شده است. سرعت این بخش به‌طور میانگین ۱۵‌بار سریع‌تر شده است.

 

 

 علاوه بر اسکچ‌آپ نرم افزار LayOut هم تغییراتی داشته است که شاید در فرصت دیگری به آن بپردازیم.

نظرات   

 
+2 # ahwaz 1394-01-04 14:31
سلام
خسته نباشین
لطفا راجع به طبیعی تر شدن متریالها توضیح بدین
یا اگه متریال های طیعی آماده هست بزارین و نحوه استفاده شو بگین
مرسی
بیشتر روی تنظیمات رنددر و نور و متریال مانوور بدین ممنون میشم
بازم تشکر
 
 
0 # meysam212 1395-02-31 19:29
سلام خوبید؟من هم بحثم رو طبیعی تر شدن هست اگر لطف کنید ممنون میشم
 

برنامه های رندر