Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home3/sketchfa/public_html/templates/yoo_sphere/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home3/sketchfa/public_html/includes/application.php on line 536
پرینت

خروجی انیمیشن در اسکچ آپ

نوشته شده توسط Administrator on .

 

در این قسمت قصد داریم نحوه تهیه خروجی انیمیشن در اسکچ آپ را آموزش دهیم. ما در این آموزش از Sketchup 8 Pro استفاده می کنیم.

بعد از اینکه Scene های مورد نظر خود را مشخص کردیم از منوی File > Export  گزینه Animation را انتخاب می کنیم.

 

 

در پنجره باز شده مشاهده می شود که فرمت خروجی انیمیشن .Avi انتخاب شده است.  فرمت خروجی انیمیشن در اسکچ آپ Avi است. برای تغییر در کیفیت انیمیشن و دستیابی به تنظیمات بیشتر بر روی کلید Option کلیک می کنیم.

 

در قسمت اول پنجره باز شده می توان ابعاد تصویر را مشخص کرد. در مقابل قسمت ابعاد، نسبت طول به عرض تصویر قابل تنظیم است. اگر قصد داریم خروجی تصویر ما واید باشد باید نسبت را روی 16:9 تنظیم کنیم. در صورت که علامت زنجیر مقابل ابعاد وجود داشته باشد، با تغییر ابعاد نسبت طول به عرض ثابت می ماند.

 

گزینه ی بعد Frame Rate است. هرچه تعداد فریم ها بیشتر باشد تصویر طبیعی تر است. برای مثال Frame Rate  تصاویر تلویزیونی در آمریکا ۲۹.۹۷ است. البته باید توجه داشت که هر چه تعداد فریم ها بیشتر شود حجم فایل تصویر ما هم بیشتر خواهد شد.

با فعال سازی گزینه ی Loop to starting scene انیمیشن بعد از اتمام، از Scene اول دوباره تکرار می شود.  گزینه ی Play when finished  انیمیشن را بعد از اتمام عملیات اجرا می کند. در قسمت codec هم می توان codec مورد نظر برای انیمیشن را انتخاب کرد.

گزینه Anti-alias باعث می شود خطوط حالت نرم تری داشته باشند و دندانه دندانه نباشند. البته این گزینه مدت زمان Export را طولانی تر می کند.

بعد از انجام تنظیمات کلید OK را می فشاریم. سپس نام فایل و مکان ذخیره را وارد کرده و بر روی کلید Export کلیک می کنیم تا فرآیند آغاز شود.

sketchup animation

نظرات   

 
+4 # atlas 1392-07-12 21:32
:D مرسی
 
 
+7 # yasaman1 1393-06-09 13:21
اگر بخواهیم به صورت v-ray انیمیشن تولید کنیم باید چه کرد؟
 
 
+5 # mohandes ebi 1394-02-16 08:54
ادمین جان اگر امانش باشه در مورد انیمیشن گرفتن با ویری اسکیچ آپ توضیح بدین.
 

برنامه های رندر