آموزش ها

پرینت

مکان پوشه‌ی Plugins

نوشته شده توسط Administrator on .

همان‌طور که می‌دانید آن دسته از پلاگین‌های اسکچ‌آپ که فرمت rb. دارند باید در پوشه‌ی Plugins قرار گیرند تا اجرا شوند. پوشه‌ی Plugins همواره در پوشه‌ی اصلی اسکچ‌آپ قرار داشت تا آنکه بعد از عرضه‌ی اسکچ‌آپ ۲۰۱۴ مکان آن تغییر کرد. این تغییر مکان باعث سردرگمی بعضی از کاربران شد. در ادامه مکان این پوشه را در نسخه‌های مختلف اسکچ‌آپ آورد‌ه‌ایم:

پرینت

تازه‌های SketchUp 2014

نوشته شده توسط Administrator on .

از زمان انتقال اسکچ‌آپ به شرکت Trimble هر سال شاهد یک اسکچ‌آپ جدید هستیم. مدتی از عرضه‌ی اسکچ‌آپ ۲۰۱۴ گذشته است. خوب است نگاهی به برخی از قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار داشته باشیم:

A new look for 3D Warehouse3dwarehouse

انبارخانه‌ی سه‌بعدی (3D Warehouse) مجدداً برای اسکچ‌آپ ۲۰۱۴ طراحی شده است. استفاده از انبار سه‌بعدی جدید ساده‌تر است و ظاهر آن شکیل‌تر شده است. شما می‌توانید مدل سه‌بعدی هرچیزی را در آن بیابید، مجموعه‌ی مدل‌های شخصی‌‌تان را بسازید و مدل‌های خود را در آن با جهان به اشتراک بگذارید.

 

 

پرینت

تازه های Sketchup 2013

نوشته شده توسط Administrator on .

بعد از گذشت یک سال از انتقال اسکچ آپ به شرکت Trimble، این شرکت نسخه ی جدید این نرم افزار را عرضه کرد. با عرضه این نسخه، شیوه نام گذاری اسکچ آپ تغییر کرده است. این بار نسخه ی رایگان با نام Sketchup Make و نسخه ی تجاری با نام Sketchup Pro 2013 معرفی شده است. در این نسخه، تمرکز روی ایجاد انبار پلاگین ها و ارتقا نرم افزار Layout بوده است. در ادامه تغییرات نسخه ی جدید را بررسی می کنیم:


Extension Warehouse
مهم ترین اتفاق اسکچ آپ 2013، معرفی انبار پلاگین یا Extension Warehouse است. حالا دیگر نصب پلاگین در اسکچ آپ، به سادگی نصب برنامه در اسمارت فون شما خواهد بود. از این به بعد همه ی افزونه های مفید اسکچ آپ در یک مکان جمع هستند.

 

پرینت

خروجی انیمیشن در اسکچ آپ

نوشته شده توسط Administrator on .

 

در این قسمت قصد داریم نحوه تهیه خروجی انیمیشن در اسکچ آپ را آموزش دهیم. ما در این آموزش از Sketchup 8 Pro استفاده می کنیم.

بعد از اینکه Scene های مورد نظر خود را مشخص کردیم از منوی File > Export  گزینه Animation را انتخاب می کنیم.

 

پرینت

۵ پلاگین طلایی

نوشته شده توسط Administrator on .

برای نرم افزار اسکچ آپ تاکنون پلاگین های بسیاری نوشته شده است و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود. این پلاگین ها کار های بسیاری انجام می دهند و بعضی از آنها در حد یک نرم افزار کامل هستند. ۵ پلاگینی که ما قصد معرفی آن را داریم بسیار کاربردی هستند برای همین توصیه می کنیم حتماً آنها را داشته باشید.

برنامه های رندر